Standardy Ochrony Małoletnich w Miejsko-Gminnym
Ośrdku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej
- Standardy Ochrony Małoletnich w M-G Ośrdku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej
- Standardy Ochrony Małoletnich w M-G Ośrdku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej - wersja skrócona dla małoletnich
Nowe zapytanie ofertowe na usługę transportu
w Dziennym Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej
Podkarpacka Fundacja Rozwoju Regionalnego w Mielcu w związku z realizacją projektu „Dzienny Dom Pobytu Seniora” nr RPPK.08.03.00-18-0022/20 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu Państwa, zaprasza do składania nowych ofert na usługę transportu w Dziennym Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej:
OD 1 SIERPNIA 2024 r. NASTĘPUJE PRZERWA W WYDAWANIU ZAŚWIADCZEŃ
DO PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”
DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH GOSPODARSTWO ROLNE
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o dochodach jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”.
Wydawanie dokumentu w tym przypadku będzie wstrzymane od 1 sierpnia do dnia publikacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym
Dla potrzeb wydania tego zaświadczenia, do ustalania wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu, z gospodarstwa rolnego przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 1/12 dochodu ogłoszonego corocznie w drodze obwieszczenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 1256 i 1309), które publikowane jest nie później niż do dnia 23 września każdego roku.
W związku z powyższym, każdego roku, w okresie od 1 sierpnia do dnia publikacji obwieszczenia Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego tj. nie później niż do 23 września, gmina nie będzie miała możliwości ustalenia wysokości dochodu z gospodarstwa rolnego i nie będzie mogła wydać zaświadczenia o dochodach osobie fizycznej, jeżeli członek jej gospodarstwa domowego uzyskuje dochody z gospodarstwa rolnego
Wzór wniosku o zaświadczenie dla osób fizycznych, które zamierzają składać wnioski o przyznanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, w tym w ramach Części 2 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Wniosek o zaświadczenie
Załącznik do wniosku - kolejni członkowie rodziny
Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
Wypis z przepisów dotyczących zasad ustalania wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu
ZMIANY OD LIPCA 2021
Wiecej na https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/
Pracownicy socjalni Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej przyjmują wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny.
Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych posiadających co najmniej trójkę dzieci, zarówno w instytucjach publicznych jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Miejsca oferujące zniżki opatrzone są logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.
Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci: bez względu na ich wiek.
Członkami rodziny wielodzietnej są:
- rodzic (rodzice) - przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka;
- małżonek rodzica;
- dziecko - przez które rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą, oraz osobę przebywającą w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Prawo do posiadania Karty przysługuje odpowiednio dziecku:
- w wieku do ukończenia 18 roku życia;
- w wieku do ukończenia 25 roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w:
a) szkole - do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
b )szkole wyższej - do dnia 30 września roku- w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem, o którym mowa w art. 10 ust. 4 pkt 4 ustawy o KDR;
- bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
Składając wniosek o przyznanie Karty, przedstawia się do wglądu w szczególności:
- w przypadku rodzica - oświadczenia, że rodzic miał lub ma na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci oraz że nie jest lub nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej ani ograniczony we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci;
- w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia, które uczą się w szkole lub w szkole wyższej - oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
- w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka - oryginał lub odpis postanowienia o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
- w przypadku osób przebywających w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej - oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.
Od 01 stycznia 2019 roku uprawnienia do KDR zyskali wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.
Opłaty za Karty:
- opłata w wysokości 15 zł – za wydanie duplikatu Karty (czyli jeżeli wydana Karta została utracona lub zniszczona);
- opłata w wysokości 10 zł – za przyznanie dodatkowej, tradycyjnej formy Karty Dużej Rodziny, gdy osoba posiada wyłącznie elektroniczną kartę.
Mapa partnerów Karty Dużej Rodziny:
https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej przez Burmistrza Kolbuszowej ustala się:
- 30% zniżki na bilet wstępu na Krytą Pływalnię Fregata w Kolbuszowej (za wyjątkiem sobót, niedziel i dni świątecznych);
- 50% zniżki na odpłatne zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej określone w cenniku jednostki;
- 50% zniżki na odpłatne zajęcia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej określone w cenniku jednostki;
- 50% zniżki za zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze, świadczone przez publiczne przedszkola gminy Kolbuszowa w czasie przekraczającym wymiar zajęć pięciu godzin dziennie;
- 30% zniżki na odpłatne zajęcia świadczone przez Fundację na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej określone w cenniku jednostki;
- 50 % bonifikaty w płatnej strefie parkowania (dot. opłaty abonamentowej). Celem uzyskania karty abonamentowej należy osobiście złożyć wniosek do Biura Strefy Płatnego Parkowania: Straż Miejska w Kolbuszowej, ul. Piekarska 15A.
Załączniki:
Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny
ZKDR-01 - Oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej
ZKDR-02 - Oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub dotychczasowym Rodzinnym Domu Dziecka
ZKDR-03 - Oświadczenie dotyczące władzy rodzicielskiej
ZKDR-04 - Informacja o osobach, które będą mogły wyświetlać kartę elektroniczną na swoich urządzenich mobilnych
Objaśnienia do wniosku
Instrukcja - jak wypełnić elektroniczny wniosek o mKDR
Instrukcja - jak wypełnić informację ZKDR-04
KLAUZULA INFORMACYJNA KARTY DUŻEJ RODZINY
Program Wspierania Rodzin Wielodzietnych
Uchwały w sprawie Programu Wsparcia Rodzin
Wielodzietnych
Wykaz Instytucji i partnerów oferujących zniżki
i ulgi dla rodzin wielodzietnych w Gminie Kolbuszowa
Zostań Partnerem Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych
Rada Miejska w Kolbuszowej uchwałą z 26 czerwca 2014 roku przyjęła Program Wsparcia Rodzin Wielodzietnych.
Celem Programu jest wspieranie rodzin wielodzietnych (mających na wychowaniu co najmniej trójkę dzieci), zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowującej się w tych rodzinach, a także promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku.
Program jest rozszerzeniem rządowego programu wsparcia rodzin wielodzietnych, który wprowadził Kartę Dużych Rodzin. Na podstawie okazania tej Karty będzie można korzystać z ulg i zniżek w instytucjach publicznych oraz na towary i usługi oferowane przez podmioty prywatne obejmujące działalność kulturalną, rekreacyjną czy transportową na terenie całego kraju.
Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców działających na terenie miasta i gminy Kolbuszowa do przystąpienia do Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych w charakterze Partnerów.
Korzyści dla Partnerów Programu to m.in.:
- utrwalenie pozytywnego wizerunku firmy jako przyjaznej rodzinie,
- większa rozpoznawalność,
- korzyści płynące ze zwiększonego obrotu.
Więcej informacji można uzyskać osobiście w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej, ul. Obrońców Pokoju 21a pokój nr. 2 lub pod numerem telefonu 17 227 11 33 wew. 124.