Świetlica profilaktyczno – wychowawcza  „PRZYSTAŃ” w Kolbuszowej prowadzona jest w formie placówki wsparcia dziennego przez Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.
Siedziba placówki mieści się w budynku Dom Wsparcia Rodziny, ul. Narutowicza 6, 36-100 Kolbuszowa.

Placówka obejmuje opieką dzieci  w wieku 7-15 lat, pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych, z zaburzeniami w zachowaniu, z trudnościami w uczeniu się, niemającymi zapewnionej opieki po zakończeniu nauki w szkole, mieszkającymi na terenie Gminy Kolbuszowa.

Celem niniejszej placówki jest zapewnienie opieki wychowawczej, łagodzenie niedostatków wychowawczych w rodzinie i eliminowanie zaburzeń zachowania, a ponadto stwarzanie warunków sprzyjających rozwojowi zainteresowań i uzdolnień wychowanków oraz pomoc w nauce, prowadzenie zajęć grupowych, a także stała współpraca z rodzicami dziecka i instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny.

Placówka w ciągu roku szkolnego zaczyna swoją działalność zazwyczaj w drugim tygodniu września (w tym roku będzie to 12 wrzesień) od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 17.00. podczas pobytu w placówce dzieci mają zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu.

W placówce jest ustalony plan dnia:

  • Odrabianie zadań domowych
  • Czas na zabawę
  • Obiad
  • Zajęcia świetlicowe

Do placówki przyjmowane są dzieci na prośbę rodziców, wniosek szkoły, pracownika socjalnego, poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Podczas wakacji realizowane są półkolonie letnie, oraz w okresie zimowym ferie. Podczas pobytu w placówce dzieci mają zorganizowane zajęcia m.in. plastyczne, sportowe, artystyczne, wyjazdy i wycieczki, konkursy, zawody itp. Mają również zapewnione wyżywienie w postaci śniadania i obiadu podczas półkolonii oraz obiadu podczas ferii.

  • zapisy na półkolonie rozpoczynamy w maju.
  • zapisy na ferie rozpoczynamy w listopadzie

Rekrutacja do świetlicy „PRZYSTAŃ” na rok szkolny 2022/2023 będzie trwać od 22 sierpnia do 2 września w godzinach od 7.30 – 13.30 w budynku Świetlicy.

Telefon kontaktowy 723 711 717

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.