Piknik integracyjny w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój

 

Seniorzy Dziennego Domu uczestniczyli w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Dzienny Dom Senior+ w Kochanówce. Spotkanie seniorów odbyło się na terenie Parku Zdrojowego, w pięknej okolicy, w otoczeniu lasu. Klimat Uzdrowiska sprawiał, że nie odczuwało się upału,  powiewał lekki, chłodzący wiatr. Uczestnicy mieli także okazję odpocząć w tężni solankowej oraz spróbować leczniczej wody w pijalni wód. Gospodarze pikniku uraczyli nas pysznościami. Nie zabrakło śpiewu piosenek biesiadnych z pomocą panów grających na instrumentach muzycznych, były nawet tańce. Seniorzy bardzo dobrze się bawili. Brakowało już im takich spotkań integracyjnych i spędzania czasu z innymi seniorami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. Na pewno będziemy mieć jeszcze okazję do wspólnych spotkań.Zajęcia edukacyjne „Bezpieczny Senior”

 

Uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej po raz kolejny brali udział w spotkaniu edukacyjnym z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie seniorów na wiele niebezpiecznych sytuacji czy zdarzeń,  których mogą doznać i w wyniku których mogą stracić swoje  oszczędności. Została także poruszona kwestia bezpiecznego poruszania się po ulicy. Seniorzy mieli także okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich problemy. Panie z Policji chętnie odpowiadały na pytania seniorów i bardzo przestrzegały przed oszustami, których jak się okazuje nie brakuje w powiecie kolbuszowskim, a ich ofiarami często są właśnie seniorzy.


Akcja na rzecz osób z autyzmem – „JESTEŚMY Z WAMI, NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

 

W dniu 19-04-2021 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ przyłączyli się do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu. Dzienny Dom Senior+ w Hucie Przedborskiej został nominowany do wykonania zadań w ramach akcji przez Dzienny Dom Senior-Wigor w Niwiskach. Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

W ramach solidarności z osobami z autyzmem przekazaliśmy niebieską iskierkę przyjaźni wykonując trzy zadania tj. została wykonana dekoracja tematyczna związana z akcją, uczestnicy ubrali się na niebiesko oraz terapeuta wygłosił prelekcję na temat autyzmu.
Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach. Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami.

 

 

 

 

 

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Dziennym Domu Senior+

 

Uczestnicy Dziennego Domu, mimo trwającej epidemii i w reżimie sanitarnym bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach, dzięki którym powstają piękne ozdoby wielkanocne. Można poczuć atmosferę zbliżających się Świąt.
Seniorzy wykonali już wiele prac, ale jeszcze jest wiele do zrobienia. Jak się okazuje uczestnicy mają wiele talentów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych już ozdób w zakładce – zajęcia- terapia zajęciowa.

 

 

 

 


Przygotowania do Świąt w Dziennym Domu Senior+

 

Mimo wciąż trwającej epidemii i funkcjonowaniu w reżimie sanitarnym w Dziennym Domu trwają przygotowania do zbliżających się Świąt i czuć świąteczną atmosferę. Uczestnicy ubrali choinkę i powstały piękne świąteczne dekoracje. Również św. Mikołaj nie zapomniał o seniorach i każdy otrzymał upominek.

 

 

Skorzystaj z usług publicznych

Złóż wniosek przez internet 

 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.